| Bogdan2304 a întrebat:

Cine imi poate recomanda niste retete de sucuri naturale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu mi-am facut intr-o zi dintr-o portocala, 2 mere mai mici si boabe de struguri albi si chiar a iesit super bun. laughing
Sau imi mai faceam portocala, banana si mar.

| anonimg a răspuns:

In primul rand iti trebuie unul din acesta: http://www.emag.ro/......priceasc/c
Daca nu ai in casa, poti alege pe cel mai ieftin. ca toate sunt din otel si nu se oxideaza.

Si sucurile au rostul lor. Adica atunci cand bei un anumit tip de suc este bine sa si stii in ce mod ajuta organismul acel suc. Iata aici niste retete dar si pentru ce sunt bune ele: http://foodstory.stirileprotv.ro/......i-naturale
Trebuie sa stii ca sucurile trebuiesc consumate proaspete in cel mult 2 zile; altele trebuiesc consumate imediat. Nu stiu care cum sunt, dar stiu ca daca tai un mar pe jumatate el se va innegri destul de repede. Si zeama din el il innegreste.

| Idkidk a răspuns:

Bună!
Păi poţi să storci portocale, lămâi şi pui miere (sau zahăr) pentru a face limonadă (dacă vrei să fie mai acră poţi pune şi limetă), mere, etc.
Multe fructe poţi combina, dar îţi voi da nişte sugestii:
-fructe de pădure
-suc de morcovi
-limonadă
-suc de portocale cu lămâie
-piersici, caise.

Pentru a găsi reţete mult mai complexe caută aici: http://www.supermamici.ro/......i-seminte/

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ce retete vrei tu?
Sucul natural e fructul stors si atit. Daca vrei o combinatie, o faci cum iti place.