| denysuka16 a întrebat:

Cum imi albesc dintii natural? :* :* funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.romanialibera.ro/......ale-277588
Sarea fina de bucatarie face minuni/bicarbonatul..acum depinde si de gena ta
O zi frumoasa sa ai:)

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sare si bicarbonat de sodiu de 3 ori pe zi, dupa fiecare masa. Pui pe periuta de dinti si freci.

| sypzer a răspuns (pentru Salontanul):

Oricum trebuie sa stai vreo 4 luni sa ti se albeasca...

| Salontanul a răspuns (pentru sypzer):

Si te-am intrebat eu ceva?

| sypzer a răspuns (pentru Salontanul):

Ziceam doar ca el sa stie cat dureaza... Nu ziceam ceva de rau...

| Salontanul a răspuns (pentru sypzer):

Aloo! Raspund-i lui nu mie.

Răspuns utilizator avertizat
| nonammme a răspuns:

Storci o lamaie verde, lime, peste 2 lingurite de bicarbonat, amesteci cu periuta pana se face o pasta apoi freci dintii pe ambele parti. Bafta kiss

| AliAlina15 a răspuns:

Pai mananci foarte multe fructe, si te speli dupa fiecare masa. Dar trebuie sa nu beai cafea, sa nu mananci dulciuri prea multe. Succes happy

| Dodo1234 a răspuns:

Dupa ce pui pasta de dinti pe pariuta pune putin bicarbonat de sodiu peste. Apoi spălate normal.
Sper ca te-am ajutat :*