| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac muschi fara sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Mananci spanac.

366 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Face-ti mai intai flotari dar sa nu obositi mai bine putine si corecte decat multe si incorecte. abdomene din ce in ce mai multe si tractiuni 10 pe zi si peste fiecare luna ar fi bine sa mariti putin numarul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa laba in fiecare zii si sa vezii ce muschii dreacuu facii laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://welcome.haipa.ro/2010/03/13/cum-sa-faci-muschi-acasa/
Aici gasesti un antrenament foarte bun din punctul meu de vedere...dai pe la 5:06 sau asa ceva ca pe acolo inceple

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sa faci flotari, tractiuni si genoflectiuni+alergari usoare sau mers pe jos cat mai mult.

| Mynameiz a răspuns:

Nu o să faci niciodata muschi fara sală sau macar ceva antrenamente de tractiuni, flotari .....etc.

| rlk1234 a răspuns:

Faci antrenament.

| rlk1234 a răspuns:

S
a faci antrenament.

| JohnnyJohnny a răspuns:

In privinta asta, iti dau un ras foarte bun, eu fac k1 si la noi la antrenamente dupa cum observi din poza profilului nu avem aparatura sofisticata, si sunt printrele cele mai bune sali din oras, noi facem tot manual ori acasa ori aici=acelasi rezultat, facem foarte multe flotari pe pumn pentru itarirea pumnului si pentru bicepsi, abdomene foarte multe, si ince un exercitiu pentru abdomene foarte bun iti zic eu cum se face. Te pui pe spate iti acoperi ambele urechi cu ambele maini cu picioarele intinse dupa care le ridici 15 cm de sol si le tii asa si in timpul asta faci o foarfeca adica de jos in sus din stanga din dreapta.cu picioarele stanga in dreapta dreaptu in stanga nu stiu daca ai inteles, si in final vei avea un abdomen de invidiatwinkinghappywinkingsi sa nu uiti tractari la bara si multe flotari, un regim alimentar sanatos si dupa 5 luni imi zici ce a iesit, sper ca ti-am fost de foloshappy

| Anonim444 a răspuns:

Din cate stiu eu : trebuie sa manaci multa mancare da nu oricare ci carne si oua da nu exagerat dupa care faci antrenamente ridicari dar nu exagerat totul trebuie sa fie luat in serios si usor sa incepi sa ridici greutati dar nu mari cu timpul da dar daca exagerezi cu ridicatul din cate stiu eu de la medic iti poate strica vederea!

| GAV a răspuns:

Daca mananci mult marar faci puta mare

| Pirvu_Valentin_1976 a răspuns:

Eu fac 150 pe zi si cand fac 50 imi creste masa musculara cu vreo 2., 3 centimetri! Funda?

| valymessy a răspuns:

Ia-ti un profesor,,, te costa 150 mii ora,, intr-o luna dai jos 10 kile,,,iti spun asta de la o prietena,,, dar tu daca esti baiat dai si mai mult,, si pui si muschi multi pe tine

| mix4ufm12 a răspuns:

Mult sport greutai cat mai grele mancare multa si te formezi la muschi cum ar fi maina picioare adomen ...etc multe flotari pana la 50 60 in fiecare zi si te facibig grin

| Laur_3139 a răspuns:

Mda... fa flotari diminieata 50 cel putin si abdomene seara 500. Eu asa am facut si in 3-4 luni o sa vz rezultatul...

| vwavgasgfgewafsa a răspuns:

Pai Eu am 11 ani si am inceput de acum un an sa ridic haltere de vreo 5 kg pe zi cam 50 si cum a trecut o zi maresc cu 10 si asa si cu abdomenele, genoflexiunile si flotarile intr-un an s-au fazut rezultate, dar fara mancarea nesanatoasa dulciuri si alte prostii!

| eMoNEl_8066 a răspuns:

SPanacbig grin

| i0n10 a răspuns:

Http://exercitiifizice.gazduireromania.eu/
Te astept! Site cu antrenamente explicate video.

| HellRider a răspuns:

Simplu, faci flotari, abdomene, fandari, cam tot ce tine de acest capitol, daca ai si niste greutati e perfect. tongue

| valeriu77diablo a răspuns:

Te duci in padure si cauti muschi acolo... vezi ca sunt si licheni si altele... alege ce iti place

| elice a răspuns:

Cred ca tu vrei sa eviti efortul fizic... desi nu vad cum ai putea sa capeti o masa musculara vizibila fara efort... ai putea incerca sa faci activitati precum alergarea in parc, sa-ti iei gantere acasa si sa incepi sa faci exercitii regulat! In plus... ce categorie de muschi vrei tu sa dezvolti?
Nici nu stiu motivele pentru care nu vrei tu sa mergi la sala... sa fie oare banii sau lipsa companiei unei persoane care sa traga de tine sa mergeti impreuna? Nu vreau sa fiu prea critica... dar daca ai avea putin mai multa ambitie, ai putea sa faci si sala fara sa te mai intrebi tolanit(a) in canapea acasa... cum sa fac muschi stand degeaba!
Orice exercitiu fizic iti intareste musculatura, o tonifica iar cu ceva mai multa practica o sa ajungi sa ai si muschi.
Pune mana la treaba!

| jojo_1526 a răspuns:

Pentru a face muschi fara sala dimineata cand te scoli trebuie sa faci celputin 200 flotari si 200 abdomene si daca faci asta infiecare zi vei vedea rezultatu in celmult 2-3 luni

| Alin_4351 a răspuns:

Dk ai un spate bun, poti sa faci abdomete pana te plictisesti si in ce pozitie vrei. pe langa asta fa frate flotari multe.ct de multe da` sa nu uiti de pauzae, care dk nu le faci, muncesti degeaba intrucat trebuie sa oxigenezi creierul, care oxigeneaza muskiul. incearca ceva de genu` o zi da/ una nu. sa zicem ca faci 30. eee, maine faci 32. 34 etc. poti sa faci cu palmele apropiate, care iti dezvolta mult tricepsul, de care ai mare nevoie dk vrei sa dai cu pumnul. sper ca te-am ajutat. nu uita ca prin flotari iti dezvolti bratele, pieptul si spatele. ( mai putin spatele.)winking

| iuli2125 a răspuns:

Faci flotari si mananci spanac laughing

| manitul a răspuns:

Faci flotari si mananci sanatos si numa 3 mese pe zi ci 6 7

| Anonim_1370 a răspuns:

Eu am 10 ani si nu stiu cum sa fac muschi in doar o saptamanasad...va rog ajutati-ma plzz

| xandoo a răspuns:

Cel mai bine te apuci si faci flotari(cate poti)apoi faci din ce in ce mai multe...si asa iti faci si piept si spate si triceps si bicepswinking

| micro a răspuns:

Nu stiu

| CalinBoSS a răspuns:

Dar,daca am o mana fracturata?
Nu am voie sa ma fortez.Stiti vreo alta metoda de a face muschi?