| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de burta? Sunt slaba de fel, insa de vreo 5 luni si ceva am observat ca mi s-a pus un strat de grasime pe burta, iar eu inainte eram plata. Prietenele mele spun ca e de la dulciuri, am incercat cu abdomene, dar in zadar. Ma puteti ajuta cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NirvanaE a răspuns:

Nu e destul sa faci cateva abdomene, trebuie sa ai si un regim de viata sanatos. trebuie sa inlocuiesti bauturile carbogazoase, chipsurile si dulciurile cu fructe si batoane cu cereale. poti, normal din cand in cand, sa mananci si dulciuri, dar sa nu exagerezi. trebuie sa faci exercitii, dar sa te tii de ele in fiecare saptamana, caci altfel nu are rost.trebuie sa ai mese echilibrate si sa consumi mult calciu si vitamine. sper ca nu te-am plictisit, bafta multa happy

| untu a răspuns:

Mancati cate un pumn, doua de zmeura pe stomacul gol si veti arde repede grasimile si va veti slabi cat de curand!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
În primul rând ce vârstă ai,ce înălţime şi greutate actuală ai?
Învaţă să mănânci,o alimentaţie săracă în calorii,multe legume şi fructe proaspete,nu prăjeli,carne fiartă,înnăbuşită doar,lactate slabe în grăsimi,evită orice fel de grăsimi,mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, credemă!
Pentru burtică, abdomene zilnic!
Te pup!

| Nedea_Marius_1994 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci abdomene ca nu prea au efect in arderea grasimilor daca vrei sa iti modelezi corpul doar intr-o zona iti trebuie un aparat sau acesoriu ex:relax&tone sau alte aparate anti-celulita
-altfel singurul mod de a slabi este uniform exemplu facand sport sau tinand diete sanatoase eu iti recomand sa te duci la o sala de inot 1 o luna slabesti cam 6-7 kg inotand
daca nu ai putea sa alergi pe afara