| morfeo a întrebat:

Cum se trateaza o afta? Mi-a aparut acum o saptamana si am tot folosit glicerina boraxata da parca nu s-a micsorat deloc. Cum o fac sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DutaNinelAdrian a răspuns:

Aceasta dispare de la sine in 4-5 zile prin regenerare, insa glicerina boraxata poate scade timpul asteptare daca se aplica regulat in fiecare seara inainte de culcare

3 răspunsuri:
| morfeo explică (pentru Simpatic):

Nasol daca tu asa te desfasori de la o aftalaughing Pe mine doar ma enerveaza cand ma spal pe dinti

| Felys a răspuns:

Glicerina boraxata cu nistatina, te dai de mai multe ori pe zi si dupa ce dai stai o ora fara sa bagi nimic in gura