| MariaMaria006 a întrebat:

Cum scap de panariutiu? Tot incerc si nu reusesc! Va rog sa ma ajutati rapid numai suport durerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

O metoda care am folosit-o si care a functionat a fost aceasta
-amesteca 2-3 lingurite de miere si faina pana reusesti sa faci un fel de aluat
-dupa modelezi aluatul pana acopera toata unghia, mai ales zona infectata
-apoi se aplica un pansament

Acesasta metoda ucide bacteria in cauza si accelereaza vindecarea.

Răspuns Apreciat de Editori
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ceapa coapa infasurat in jurul degetului/baga-l in apa calda.
Daca este deja inflamat, adreseaza-te medicului, ori astepti sa elimini infectia pana sparge...
O zi buna happy

1 răspuns: