| szmotovio a întrebat:

Cunoasteti cazuri de pacienti cu metastaze ososase multiple? cat au trait?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cătălina a răspuns:

Am avut o ruda care pe langa metastaza osoasa avea si cancer la san. Avand in vedere ca a suferit destul de mult imobilizata la pat si facand citostatice, din moment ce boala evolua ea se usca pe picioare.

Nu te poti lua dupa asta pentru ca nu este la toata lumea la fel, unii pot trai mai mult, altii mai putin. dar daca zici ca deja e metastaza atunci nu prea mai e nimic de facut. Crede-ma, stiu prin ce treci.