| alma200033 a întrebat:

Daca am fost de curând răcită și am răcit și alte persoane din jur eu mai pot lua răceală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Niciodata in viata nu vei mai raci de la aceeasi tulpina, insa exista sute de tulpini diferite pe care le poti contracta. Astfel, daca esti 100% sigura ca de la tine s-a transmis raceala, nu mai ai niciun risc de recidiva.

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Da. Si la "reluare", poate fi mai rau decat prima data.

| alma200033 explică (pentru Iote):

Naspa

| Iote a răspuns (pentru alma200033):

Pazeste-te.