| WolfSRain a întrebat:

Daca sarut o fata care a avut hepatita acum 3-4 ani este vreo sansa sa iau hepatita?
Nu stiu ce hepatita a avut.
Stiu ca prin sex se poate lua dar folosim prezervativ oricum.
Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| micutzafinetze a răspuns:

Intreab-o ce hapatita a avut si daca mai are e intrebarea si hepatita din cate stiu eu doar una din ele este transmisibila prin sarut