| andreea1valentina6768 a întrebat:

Daca un baiat are 1.71-1.72 si tatal este inalt iar mama medie si timp de 2 luni manca oua, bea 2 litri de apa pe zi si face kicking (din cate am auzit iti lungeste picioarele) si baiatul respectiv e inca in crestere, cam ce inaltime va avea in 2 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Iubi nu creste cu mai mult de 2mmhee hee

| CodrutElian1990 a răspuns:

Alimentatia nu determina crestere separata de ceea ce da natura.
Cat priveste ereditatatea, aceasta se manifesta diferit, de la individ la individ. Ea poate fi transmisa pe ramura aterna sau pe ramura materna si de multe ori sarind parintii, de la bunici la nepoti.
Cunosc multe exemple, dar iti dau doar unul: doi frati, diferenta de 2 ani intre ei, unul (cel mare) este mai scund decat cel mic cu 15 cm, este brunet si seamana la constitutie cu tatal lui. Cel mic este blond, seamana la constitutie cu unele din neamurile mamei.
Iar ca sa poti aprecia care va fi inaltimea in 2 luni ar fi ceva utopic, iar intrebarea este de gâgă.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Am uitat sa precizez ca un studiu facut a ajuns la concluzia ca primul copil conceput si nascut seamana de regula in partea parintelui de sex opus, iar al doilea cu cel de acelasi sex.
Am zis conceput, deoarece pot interveni diferite motive ca sa fie concepere fara nastere.

| NoisyLight a răspuns:

Aproximativ aceeași înălțime, că doar nu-i Făt Frumos.