| tal4556 a întrebat:

De ce ma trezesc noaptea aiurea si mi-e greu sa adorm la loc? E insomnie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Consumi energizante?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

De parca energizantele/cofeina ar fi raspunsul. Sunt persoane care beau cafea INAINTE sa doarma, cica ii face sa doarma mai linistit.
Personal am baut de multe ori cafea/energizant cu scopul de a ramane treaz inca cateva ore dar patul a invins.
Problema consta ca poate nu e obosit. e rau a a vea program inflexibil gen cum e la scoala.
Recomand a manca cu cateva ore bune Inainte de somn. Si depinde cantitatea somnului daca nu e obosit ar putea incerca sa doarma 5 ore/zi in loc de 8.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este neapărat insomnie. Pur și simplu nu mai ai nevoie de somn în acel moment.

| tal4556 explică (pentru sadrian46):

Dar se intampla de cateva luni...

| Apokales a răspuns:

Din cauza cofeinei sau din cauza zaharului. Cel mai probabil din cauza alimentatiei.

| thepinklady30 a răspuns:

Incearca sa mananci cu minim 3 ore inainte sa te culci si sa mergi la doctor daca chiar te deranjeaza.