| Bilii a întrebat:

De la o vreme a inceput sa ma doara incheietura si antebratul cand fac tractiuni (cand incerc sa ridic capul peste bara) si cand fac biceps curl si las bara jos incepe sa ma doara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E datorită lipsei antrenamentului constant

| Bilii explică (pentru sierra1):

Adica? Fac de 2luni sala. Tractiuni nu prea ca nu pot multe dar acum recent cand am incercat sa fac am observat ca ma doare

| sierra1 a răspuns (pentru Bilii):

Fă constant, mai vb peste 2 luni

| Bilii explică (pentru sierra1):

Pai ce naiba sa fac ca tractiuni clar nu mai pot sa fac cu durerea asta, decat sala pot sa fac si flotari. si chin up-uri cu tractiuni din astea de spate.

| Bilii explică (pentru Bilii):

Adica? ca nu stiu ce e aia priza. si in cat timp disport durerile?

| Slade11 a răspuns:

Salut, in ceea ce privesc tractiunile, poti incerca priza fara degetul mare, folosing mainile pe post de carlige. Durerile vor disparea in timp, am trecut si eu prin aceeasi chestie.