| alecs_5368 a întrebat:

Diabetul zaharat se ia? prin saruturi sau stiu eu ...in vreun fel se ia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Niciun fel de diabet nu se ia, nu e contagios.Nici Cancerul sau leucemia.Sunt boli necontagioase.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu este o boala transmisibila. Dar se poate mosteni oarecum. Uite aici informatii importante :

http://www.romedic.ro/diabetul-zaharat/predispozitie-si-factori-de-risc

| carminaburana43 a răspuns:

Nu.Sotul are diabet de mai mult de 6 ani de zile.Nu e o boala transmisibila. E o boala ca consecinta unei vieti neechilibrate psihic si fizic.

| MikyMi a răspuns:

Nu.cu siguranta nu...