| alecs_5368 a întrebat:

Diabetul zaharat se ia? prin saruturi. sau stiu si eu prin orice, se ia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zorialbi a răspuns:

Nu se ia de la o persoana la alta pentru ca nu e o boala contagioasa, cel mult se poate transmite genetic predispozitia de a face diabet.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se ia in nici un fel.

Abh
| Abh a răspuns:

Diabetul este o tulburare endocrina, o boala a pancreasului, mai exact. Nu este contagioasa dar poate fi ereditara.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu se ia.

mira
| mira a răspuns:

Nu, nu este o boala contagioasa.

| elena a răspuns:

Sigur se ia...vai, vai, prin saruturi mai ales.

| cristinela a răspuns:

Nu se ia.

| hrdcore a răspuns:

Nu se ia

| alecs_5368 explică:

Elena draga, cred ca ai o problemawinking