Întrebare recomandată | Cristian2003 a întrebat:

Este adevarat ca stangacii traiesc mai putin decat dreptacii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Unde ai auzit prostia asta?

| Cristian2003 explică (pentru Lynna):

Pe un site

| Lynna a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu crede tot ce scrie pe internet.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu trăieşti mai mult sau mai puţin dacă foloseşti partea stângă sau dreaptă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi şi ambidextrii?

| SonicAndrei a răspuns:

Nu am auzit niciodată așa ceva. Nu cred asta. Poate avea o mică legătură cu știința, dar nu cred că ar fi un motiv destul de bun ca să trăiești mai mult.

| SonicAndrei a răspuns:

Uite cum facem: când suntem pe patul de moarte să ne transmitem și să vedem care trăiește mai mult. Dacă nu apucăm să intrăm pe TPU înainte să murim să o facă altcineva în locul nostru.

| Ioscaa1 a răspuns:

Stangacii folosesc mai putin creierul decat dreptacii

| Cristian2003 explică (pentru Ioscaa1):

Cum adica, eu sunt stangaci si imi folosesc creierul foarte mult si sunt mai inteligent dintre toti copiii din clasa la matematica

| vangaelis a răspuns (pentru Ioscaa1):

Afirmația ta este lipsită de veridictate științifică. Chiar dacă în unele teorii se spune că folosește mai mult una din cele două emisfere cerebrale, totuși aceaste teorii nu spun nimic despre intensitatea activității cerebrale.

| TheCriminal91 a răspuns (pentru Ioscaa1):

Ba nu.Sunt cea mai inteligenta din clasa si toti sunt dreptaci! Si la sport si la orice materie! vb prosti!

| Z3R0H0uR a răspuns:

Nu, este o mare prostie. Toti suntem oameni, nu?!

| Rührselig a răspuns:

Nu, nu este adevărat, nu există nicio dovadă să susţină această ipoteză înnapoiată...

| bumtzbumtz a răspuns:

Nu ma...fiecare traim asa cum ne randuie Dumnezeu la fiecare.

| pvg a răspuns:

Nu nu este adevarat, nu am mai auzit o asemenea prostie

| muhyool a răspuns:

Nu..fiecare traieste cat trebuie sa traiasca.