| Cristian2003 a întrebat:

Stangacii traiesc mai putin decat dreptacii in medie cu 9 ani din cauza modivelor medicale cum ar fi imbolnavitul sau din cauza ca multe masinarii din viata de zi cu zi au fost create pentru dreptaci?

5 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Explicatia este ca toate uneltele si masinariile destinate traiului nostru zilnic sunt concepute pentru persoanele care isi folosesc in principal mana dreapta, de unde riscul mare de accidente pentru stangaci.Anual, mii de stangaci sufera accidente grave sau chiar isi pierd viata in urma unor accidente stupide, cauzate de utilizarea obiectelor pentru dreptaci.

| vangaelis a răspuns (pentru Alexandru0007):

Interesant, domnule "statistician". Aș dori și eu link-ul site-ului dubios din care v-a conspirat comentariul ori rezultatul studiilor de statistică a persoanelor stângace făcute de dumneata.

| vangaelis a răspuns:

Ai mai pus această întrebare și aseară iar lumea ți-a răspuns. Ce ai? Nu știu ce site-uri dubioase frecventezi dar nu-s adevărate acele informații cu referire la stângaci.
Ai o obsesie cam inutilă față de acest subiect.
Un om stângaci este un om normal doar că are o predilecție de a lucra mai bine cu partea stângă a corpului. Cu ce ar putea asta să scurteze viața? Fii serios!

| Rührselig a răspuns:

Doamne câte tâmpenii poţi debita, dar aparent şi Alexandru vrea să te întreacă la aşa ceva.
Nu există niciun studiu ştiinţific care să ateste aşa ceva, şi e ilogic, iraţional şi stupid, te rog nu mai posta iar aceeaşi întrebare.

| Fintommi a răspuns:

Superstitii.