| anonim_4396 a întrebat:

Este vreo problema sau voi pati ceva daca am peste 50 de alunite pe corp? Multe dintre ele sunt mici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E o problema daca ai stat sa le numeri

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru whatevernvm):

Am citit intr-un articol ca nu este bine sa ai peste 50 de alunite si m-am speriat, de aceea am cerut un sfat si aici sa ma asigur ca este sau nu este o problema. Bineinteles ca nu le-am numarat pe toate.Mi-au spus mai multe persoane ca am multe alunite pe corp si le-am numarat pe cele de pe portiunile usor vizibile.

| AutumnDay a răspuns:

Nu, nu e nicio problema si nici nu poti anticipa daca vei pati sau nu ceva. Atata timp cat nu iti apar din cele care cresc sau cele crescute nu se maresc mult, esti in regula. happy Stai linistit/a, nu iti face griji inutile. Seara frumoasa sa ai!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La intrebare asta o sa iti raspunda dermatologul

| Nomoreregretstb a răspuns:

Nu,atata timp cat nu le rupi adica daca sunt iesite in relief

| Nyy2003 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic...dar du-te la un dermatolog.El va stii ce sa iti zica!
Sper ca te-am ajutat.