| Dăăqueen008 a întrebat:

FUNDA!
Mi-am masurat tensiunea de cateva ori si acelasi rezultatthinking
Am 16 ani,1, 65 inaltime si in jur de 52 de kgthinking
Imi apare pe aparat in felul urmator:
94/68
si 75 pulsul.e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti in limite normale

| Duucu a răspuns:

120 cu 70 e ideal.
Te aflii in limitele normalului, la fel cum a zis altcineva mai sus.

| Panteraa a răspuns:

94/68? Nu e bun aparatul. Daca aveai asa erai moarta de mult. Pulsul e bun.
Si eu am 16 ani si am 11 cu 9 (sunt putin sub tensiune normal ar fi 12-13 cu 7-8).

| matrix100 a răspuns (pentru Panteraa):

Probabil aparatul vrea sa zica 9.4/6.8? Nu ma pricep, intreb si eu... ca vad primele 2 raspunsuri antagonice (adica se bat cap in cap)

| Dăăqueen008 explică (pentru Panteraa):

Eii moarterolling on the floor daca 90/60 apia e hipotensiune. Multumesc oricum