| GeorgianaBurceana a întrebat:

[Fundita ]Buna seara... Am o intrebare. Vreau sa tin dieta cu supa de varza de maine big grin Doar ca nu stiu inca sigur daca sa pun varza murata sau varza cruda... Deci? Care dintre cele doua credeti ca este mai eficienta?tongue Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| croissant a răspuns:

Buna! Nu am auzit de aceasta varianta dieta cu varza. Dar hai sa gandim logic cu varza murata nu cred ca poti face ciorba : )) ai gustat vreodata asa ceva? Eu cred ca are un gust oribil. Bleah nici nu pot sa imi imaginez. Dar daca vrei sa incerci aceasta dieta iti pot ura doar Bafta!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La această dietă se foloseşte varză proaspătă/crudă!

Toate cele bune.

| Pinocchio a răspuns:

Varza cruda.

| RandomGirl a răspuns:

Se face cu varza cruda. Am incercat si eu aceasta dieta si a avut efect am slabit 3kg/ pe saptamana. Dar pe langa supa de varza am mancat si "compot" de mere(mere fierte fara zahar), dar am renuntat la el pentru ca mi-a venit sa vomit dupa cat de mult m-am fortat sa beau/mananc 2l/ zi.
Inca o chestie, din cauza dietelor de genul am avut lipsa de fier si calciu destul de mult timp, ameteli de cadeam pe jos si imi pierdem cunostiinta pentru cateva secunde si nu imi aminteam nimic din ce s-a petrecut, deci ai grija cu dietele!
Cea mai buna "dieta" este sa iti schimbi stilul de viata, daca ai un stil de viata echilibrat kg se vor duce de la sine si vei fi sanatoasa. 80% din ceea ce mancam ne ajuta sa slabim, 10% conteaza genele, iar 10% conteaza sportul, dar daca combini dieta+sport o sa te simti bine, o sa ai energie, chef de viata si o sa te simti implinita.
PS. O dieta fara ciocolata poate cauza depresie.
Multa bafta!