| GeorgianaBurceana a întrebat:

Buna seara Am o intrebare doar pentru cei ce au incercat Dieta cu Supa de Varza... Deci? Este chiar atat de eficienta pe cat se zvoneste? Multumesc frumos :*

Răspuns Câştigător
| DeniiMeow a răspuns:

Eu am incercat aceasta cura in urma cu 2 ani. Nu stiu cat am slabit, dar m-am simtit excelent dupa ea, desi in primele zile nu mi-a fost tocmai bine. Acum o voi incerca din nou. Vroiam doar sa le raspund tinerelor (sub 18 ani)…NU E CAZUL SA URMATI ACEASTA CURA! Ati vazut si voi ca majoritatea s-au ingrasat dupa… E pacat la varsta voastra sa va dati peste cap metabolismul. ultimele 5 kg nu se dau jos niciodata cu o astfel de cura…sau daca reusesti un maxim de 2-3, le pui inapoi urgent chiar cu varf si indesat…La varsta voastra (ce pacat ca n-o mai am si eu!) as merge mai mult pe reducerea portiilor, pe renuntarea la cina sau inlocuirea ei cu fructe, pe miscare multa (cred ca aveti voie in cluburi – si dansul face minuni!) si in timp – maxim 1 luna veti vedea rezultatele. Nu vrea sa par ca o mama depasita, probabil asta va spune si ea, dar inca imi amintesc asa de bine cum e la varsta aia si eu chiar asa am facut si la balul de absolvire aratam beton! Pupici…si voi reveni si eu sa zic cat am slabit…

6 răspunsuri:
| Andreea0612 a răspuns:

Da, doar daca vrei sa pui dublu inapoi laughing

| danna88 a răspuns (pentru Andreea0612):

Si da, am si pus un pic pe mine dupa laughing))

| Andreea0612 a răspuns (pentru danna88):

Eee pai vezi laughing
Nimic nu se compara cu sportul (ma refer la exercitiile cardio), prima oara o faci din obligatie ca trebuie sa slabesti iar dupa devine obisnuinta.
Bine, asta nu inseamna ca nu ar trebui reduse si caloriile fiindca degeaba faci sport daca mananci ca porculhee hee

| danna88 a răspuns (pentru Andreea0612):

Mda...oricum m-am lecuit de curele astea de slabire big grin

| Andreea0612 a răspuns (pentru danna88):

Nu esti singura laughing
Cea mai mare greseala am facut ca am tinut dieta (timp de 2 luni), dupa ce am terminat am rupt frigiderul laughing si am pus dublu pe mine.
Macar am invatat din aceasta greseala.

| danna88 a răspuns:

Cred ca depinde de organismul fiecaruia, eu personal n-am slabit si am facut si sport in saptamana respectiva.