| Koko21 a întrebat:

Hei intreb pentru o prietena are mustata si are 10 ani e normal? ce are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, are hirsutism :(
Hirsutism-ul este o afecţiune care se datorează excesului de androgeni ( hormoni masculini ) şi care se poate datora unor dereglări hormonale sau unor probleme ovariene ( sindromul ovarelor polichistice/SOP ).

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......aca-da-cu/

Toate cele bune!

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E normal. O sa ii creasca si barba

| R0R0 a răspuns:

E fata?

| Koko21 explică (pentru R0R0):

Da. ce are?

| R0R0 a răspuns (pentru Koko21):

Sincer, mi se pare neobisnuita situatia ei.O fata cu mustata la 10 ani...

| Koko21 explică (pentru R0R0):

E vreo dereglare hormonala?

| Eduard619 a răspuns:

Are un excces de hormoni androgeni citeste pe net..acesta se manifesta prin caracterele sexuale masculine la femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta e cu 6 ani mai mica decat tine! Eu am avut o colega de vreo 12 ani care avea putina mustata si ff mult par pe corp

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

E normal. Are sansa sa ajunga vedeta, ai vazut-o pe Andra a lui Maruta, are si ea mustata.

| qpBeatriceNicoletaqp a răspuns:

Au luat-o razna hormonii. Nimic mai mult. big grin