| Adiiiina a întrebat:

Hei.
Salut.am si eu o problemalaughingin legatura cu slabitul.straight face
Am 12 ani, 1.68...si am 60 kg?
Dati`mi o metoda sa slabescbatting eyelashes
>Multumescbig grin<

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Stai linistita nu te mai preocupa atat cu felul in care arati
mie nu mi se pare ca esti grasa
ii faci pe oamenii astia de pe site sa creada ca esto obeza big grin

| danbnz a răspuns:

Consulta un medic. Fara suparare, dar nu e aici locul sa ceri sfaturi despre asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Mie nu mi se pare rau de tot.Pai,cred ca ar trebui sa scapi cam de vreo 4 kg.(Verisoara mea are 12 ani, 1. 63 m si 58 kg). Cea mai eficienta metoda ar fi sa practici sport, sa eviti consumul de dulciuri(ar fi ok sa le inlocuiesti cu merele, de exemplu), bauturi dulci(cum ar fi sucurile de la fabrica, bauturi racoritoare-limonada, cola etc.). In orice caz respecta regimul zilei si sa nu tii diete-nu e deloc bine pentru adolescenti, caci distrug organismul, in primul rind sistemul digestiv.Mai multe detalii pe
www.cumsaslabesti.ro
Numai Bine,@butterfly@

| ANoNim_7814 a răspuns:

Io am 14 ani 1 63 si 50 de kghappy
fai sport nu stiu. evita cat poti dulciurile...
nu face exces de mancare... dupa ora 6-7...
ar trebui sa vezi ce iti spune si doctoru' seriosstraight face

| eu's a răspuns:

O probleme care o sa o poti rezolva,. trebuie sa ai vointa in primul rand, dupa care rabdare, incepe prin a manca sanatos, fara grasimi, evita dulciurile, si bea cel puitn 2l de apa pe zi, si sport mult soprt, ia o prietena cu tine si alergati in fiecare seara sau dimineata...multa bafta, ai grija poate sa fie si din cauza ca esti in crestere si s-ar putea sa dureze ceva timp pentru rezultate...