| antoantonia a întrebat:

Hei TPU am o problema si promit ca cei care isi vor da cu parerea voi da fundita de la primul raspuns daca este util. de duminica dimineata m-am trezit cu buzele umflate si uscate. acum imi simt buzele cu o pielita ciudata si ma furnica, fiind in continuare uscate si nu inteleg de ce. apa beau cand ies afara ma dau cu ruj. acum mi le-am dat cu ulei de masline ca si ieri si mi le simt ca de plastic. ajutati-ma va vor. daca ati mai avut aceasta problema spuneti-mi si mie cum scapcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Incearca cu alifie de galbenelewinking
Iti dai seara inainte de somn si in timpul zilei daca simti tu ca sunt uscate rau.
In 3 zile maxim 4 nu vei mai avea nimicwinking

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dă-ți cu cremă de gălbenele se vor vindeca în 2 zile!

| AtateaConditii a răspuns:

Probabil din cauza frigului sau ai mancat seminte sarate prea multe. Da-te cu strugurel, rujul nu este bun, este strugurel special pentru frig. Si incearca sa tii le umezesti mai des cand se usuca.

| antoantonia explică (pentru AtateaConditii):

Sunt uscate si simt furnicaturi permanent

| andyx11 a răspuns:

Ia-ti jur de mugurei, ajuta mult!

| aikman01 a răspuns:

Incearca sa nu te mai dai cu nimic... poate ai pus prea multe chimicale pe ele ruj/ulei de masline

| GirlonFire a răspuns:

Uita-te un catalog la avon sau oriflame ca exista un strugurel pentru problema asta.