| Labirintdesentimente a întrebat:

Hei! Va rog sa imi raspundeti la intrebare sad Sunt in clasa a 8-a si sunt foarte activa. Invat sa cant la pian, merg la scoala, ies cu prietenii si sunt foarte sociabila! Intr-o zi la scoala o colega stia sa faca spic si ne-a impletit pe toate. Problema e ca ea ne-a pieptanat cu peria ei. O zi dupa aceea incepuse sa ma manance capul! Mama m-a cautat in cap si a spus ca nu am paduchi. Chiar aseara dupa ce am facut baie, mama mi-a gasit oua de paduchi in cap! Si dimineata a observat un paduche pe perna mea! Mi-e atat de rusine! Azi trebuia sa merg la gratar si sa ma intalnesc cu un prieten! NU AM AVUT IN VIATA MEA PADUCHI! Mama imi cumpara azi un spray de la farmacie foarte scump. DAR DACA NU MERGE SI TREBUIE SA MA TUND?! Am parul pana la fund crying Si daca tot raman ouale? crying Nici la scoala nu mai vreau sa ma duc de rusine! Va rog, ajutati-ma sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Sau:
Solutia de la Thursday Plantation e un gel care e foarte puternic pentru a scapa de paduchi, se aplica pe cap fara apa si nu contine chimicale.

Uite si un film pe youtube cum se foloseste:

http://www.youtube.com/......ttp?/watch cred ca il gasesti in farmacie!

9 răspunsuri:
| Mirke a răspuns:

La cantitatea aia de par va trebuii sa folosesti mult sambon si periaj dupa spalare, pentru ca trebuie indepartate ouale, deci ar fi mai indicat sa te tunzi, daca nu, vei avea mult de munca, tu decizi, pe banii parintilor si timpul tau!

| Labirintdesentimente explică (pentru Mirke):

Nu vreau sa ma tund! crying( Trebuie sa existe alta cale in ziua de azitazi sad Am banchetul si mirul anul acesta si nu vreau sa am parul scurt sad

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Stii cum poti scapa de ei? Spune-i mamei tale sa te dea cu gaz, aceasta este o metoda care o aplicau bunicii nostri pentru a scapa de paduchihappy Bafta!

| Labirintdesentimente explică (pentru BaiatDeGaşcă):

Stiu metoda. Si mama a aplicat-o pe vremea ei. Si sti cum a sfarsit? S-A TUNS crying(

| BaiatDeGaşcă a răspuns (pentru Labirintdesentimente):

Unge-ti parul cu otet nediluat, sa patrunda la piele.Acopera-ti capul cu o punga de nylon, tinandu-l asa cam 30 minute.Intinde un cearceaf, apleaca-te cu capul deasupra lui si piapta-n-ati parul cu un piaptan f.des.V-or cadea paduchii, pe care iti va fi usor sa ii aduni, dar problema cea mare o constituie ouale acestora, care sunt prinse de par si rezista substantelor toxice.Acestea nu trebuie sa aiba timp de incubare!,, Goangele,, ametesc usor la otet si cad, dar,, ouale,, prinse de par, trebuie desprinse cu unghiile de altcineva si strivite. Cele care pocnesc sunt vii...Au marimea unei gamalii de bold, dar numai strivindu-le una cate una v-or disparea complet. Otetul nu distruge parul si poti face,, operatiunea,, de doua ori pe zi.Depinde de rabdarea cui te ajuta, culegand,, ouale,,.Cei de la farmacie ofera concentratie prea slaba de paranix, de teama sa nu-ti afecteze pielea si sa aiba probleme.Bafta!

| Labirintdesentimente explică (pentru BaiatDeGaşcă):

Sunt prea multe oua crying Chiar daca ramane unul, tot e foarte mare problema crying Off....NU CRED CA VOI SCAPA NICIODATA DE EI! crying(((( Si chiar nu vreau sa ma tund sad

| Mirke a răspuns (pentru BaiatDeGaşcă):

GELU ala papa si ouale? alea sunt problema, ca shampoane de paduchi sunt destule!

| Labirintdesentimente explică (pentru Mirke):

Asa e... sad

| BaiatDeGaşcă a răspuns (pentru Labirintdesentimente):

Sau:
Solutia de la Thursday Plantation e un gel care e foarte puternic pentru a scapa de paduchi, se aplica pe cap fara apa si nu contine chimicale.

Uite si un film pe youtube cum se foloseste:

http://www.youtube.com/......ttp?/watch cred ca il gasesti in farmacie!