| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Imi recomanda cineva o PASTA DE DINTI fara sa contina fluor / clorura de sodiu?
dau FUNDA!---doar cei care stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

PARODONTAX Clasic. - nu conține fluor.
Clorura de sodiu? - asta e sare normală, ce ai cu ea? n-are cum să fie nocivă.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Hammurabi):

E Cl, ăsta e nociv, s-o speriat omul când o aflat de el.

Îți dai seama cât de otrăviți suntem ca înghițim atâta clor...

Na iarăși e dăunător. E metal și iarăși înghițim metale...me facem grei... unde mai pui ca e și nițel radioactiv.

Are motive omul să se sperie.

| Hammurabi a răspuns (pentru missfatadelatara):

laughing

| Danvm a răspuns:

Etera

| Danvm a răspuns:

Etera, produs romanesc. Ieftin si calitativ.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danvm):

O mizerie sinistra. Am facut greseala o data. Never again! Gennadent forever! Nu ca m-ar plati sa le fac reclama, fiindca nu o fac, ci fiindca au niste produse EXTRAORDINARE.