| Trollerul a întrebat:

M-am trezit cu jumatate din buza de jos umflata! Ajutor, nu stiu ce sa fac, pe barbie mai am si doua cosuri care ma dor tare si au aparut aseara, am dat cu aciclovir, dar de ce mi s-a umflat buza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate te-a tras curentul sau de la o infectie.

| Trollerul explică (pentru mgtow):

Sa ma traga curentul la buza? Nu am auzit de asta crying

| wolder a răspuns:

Daca e un herpes
treteaza-l cu plasture

| Trollerul explică (pentru wolder):

Nu este herpes, partea dreapta din buza este umflata, si nici nu ma doare.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, stai nu plange, gandeste rational! Buza umflata, poate fi de la Herpes ceva poate ca ti-a fost sete peste noapte; ori poate de la alte cosuri care vor sa iese la buza ta. Du-te la medicul de familie, vezi ce-ti spune in urma unul consult mai amanuntit.

| RexCuParuCret a răspuns:

Poate e reactie alergica la ceva

| Saskesai a răspuns:

Probabil te-a piscat un paianjen in somn laughing Sau esti alergic, la ceva, dar fi sigur ca va trece! laughing

| Ra_No_1982 a răspuns:

Te rog spune.mi.ce ai mai rezolvat atunci cand ai avut aceasta problema. Mersi