| brokxy a întrebat:

Pentru fumători(sau fosti fumători):
Bună.Nu știu ce am,dar am avut o pneumonie foarte oribilă,nu puteam să dorm pe spate că tușeam și nu puteam să respir, mă strângea de gât, e o minune că am scăpat fără internare în spital.Credeam că voi murii. Am avut Covid diagnosticat de 4 ori și nu m-am simțit așa rău.
M-a ținut așa gen o săptămână și ceva, în care mai și fumam. După am avut ceva durere oribilă la plămânul stâng.
Acum nu mai tușesc mă simt mai bine dar am o scârbă enormă când fumez, mi se par FOARTE tari țigările(nu le-am schimbat și nici nu am făcut pauză de fumat) Mă întreb cât va dura minunea laughing laughing laughing DECI AM O SCÂRBĂ subită de ele și mirosul și tot...Nu știu parcă ceva în creierul meu a dat switch, nici nu îmi vine să mai cumpăr,
Văd afară că e primăvară și e așa frumos, parcă îmi e mai drag să respir aerul curat decât fumul ăla...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este o mare binecuvântare să ajungi să urăști lucrurile nesănătoase. Este un început. Colaborează cu organismul în privința asta, ajută-l, și el te va ajuta. Cam așa lucrează Dumnezeu în viețile noastre.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Fii fericita, ai scapat de fumat laughing

| ioana748 a răspuns:

Ceva asemănător i s-a intamplat unei vecine. De vreo zece ani nu mai suporta mirosul de tigari. Probabil organismul stie singur ce are de facut.
Sanatate,

| Lupică27 a răspuns:

Organismul tau e slabit, plamanii tai probabil sunt varza, daca nu lasi sportul asta nu cred ca mai ai multe meciuri. Nu doresc sa te sperii, esti femeie matura banuiesc si trebuie sa constientizezi niste chestii.

| adryang78 a răspuns:

Profită de ocazia asta și lasă-te complet. Îți spun ca unul care are la activ o grămadă de tentative nereușite de a renunța. big grin