| andy14 a întrebat:

m-a muscat un caine de casa al unui prieten vaccinat prin pantaloni pantaloni nu s-au rupt sunt intacti deci nu a facut contact dinti de pielea mea am ajuns acasa am dat cu spirt a trecut o saptamana si rana deja a disparut credeti ca am ceva Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Nu daca te-ai dezinfectat cu spirt iar cainele nu avea vreo boala atunci este ok.

| adeluna a răspuns:

"un caine de casa al unui prieten vaccinat"- dar cainele? era si el vaccinat? happy daca nu ai sangerat si nu a sfasiat nimic cred ca n-ai de ce sa-ti faci griji

| andy14 explică (pentru adeluna):

A curs putin sange dupa 3-4 minute dupa ce m-a muscat si cainele era vaccinat nu prietenu meu

| Costacke a răspuns:

Si prietenul era vaccinat prin pantaloni nu?

| adeluna a răspuns (pentru Costacke):

Bineinteles happy

| andy14 explică (pentru Costacke):

Prietenul meu avea un caine vaccinat iar acel caine m-a muscat prin pantaloni mi-a lasat rana micuta dar pantaloni nu s-au rupt adica colti nu au facut contact direct cu mine