| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut am 15 ani si va rog sa ma ajutati, am facut 4 ekgsi 6 seturi de analize si toate au iesit perfecte. ultmile acuma 4 sapatamni le-am facut in Anglia. dar eu acuma tot continui sa cred ca am ceva cu inima. si mai am atacuri de panica si anxietate. cand am fost la doctor aici in aglia pentru ca acolo locuiesc doctroul mi-a zis sa stau linistit ca inima mea e sanatoasa tun, si mia data niste pastile propranonol,in caz c mai am stari de anxietate sa iau una. ieri am luat una, si acuma sunt ingrijorat, ca poate sa ma afecteze l ainima, si ca mor. este vreo problema daca am luat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Nu e nici o problema. Propanololul chiar e indicat pentru ceea ce ai tu. Daca o tii tot asa vei da in ipohondrie si sa vezi atunci distractie pe la psihologi si psihiatrii. Deci, calmeaza-te!