| denis988 a întrebat:

Am aproape 13 ani, 46kg si 1.60m. In luna noiembrie aveam 48kg si 1.53m. eram plinut. Am mers la handbal 3 luni iar in aceasta perioada m-am inaltat 6-7 cm si am slabit 2kg. Acum stiu ca am o greutate normala insa mi-a ramas un strat de piele pe abdomen. Cand ma incordez abdomenul se simte tare. M-am apucat si de un atrenament cu greutati gen sala (luni biceps+piept etc.)... Cum pot da acest strat jos? Va rog sa raspunda doar cei care stiu si nu astept raspunsuri gen " esti prea mic, nu conteaza". Funda

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil tot prin sport

| LowWw a răspuns:

Cel mai bine il dai jos daca alergihappy
si la oricine se simte abdomenul daca il incoarda.Cel mai important e sa se vada ceva daca tot te incorzi dar daca mergi la sala si alergi e OK

| FryBoy a răspuns:

Si dupa 15 ani o sa mai cresti in inaltime iar pentru abdomen plat ajuta foarte mult genoflexiunile si sa alergi si sa faci abdomene cat mai complexe adica stand lungit jos si ridicand doar picorele si coborandu le usor, tot lungit miscand picoarele stanga/dreapta.

| A1s a răspuns:

Pai faci mult sport dar in orice caz o sa il indepartezi foarte greu.Alergi etc.