| lucianmihai10 a întrebat:

Salut, am și eu o problema mai ciudata, ieri m-am dus la wc fără sa am probleme, iar azi n-am putut efectiv.Adică sunt constipat, am eliminat foarte puțin dar cu greu. Am mâncat ieri un sandwich cumpărat, iar azi am mâncat de dimineața o felie de pizza sa fie de la asta? Un sfat cum sa scap de constipația asta…Adică ieri n-am avut treaba iar azi nu am putut…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Fructe+lapte sau bere+iaurt si scapi de griji!
* ia o lingurita de ulei de masline pe stomacul gol
* bea apa des
* mai mananc si supe, nu doar uscaturi
* legume / fibroase cat de multe

Bafta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta da intrebare merită toata atentialaughing Mergi la doctor si intreaba l pe acela.

| mi25 a răspuns:

Mananci uscat si nu bei apa, asa si dai afara reziduurile.