| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Azi la gratar am reusit sa ma tai cu toporul la mana, suna destul de rau.Ideea este ca nu mi-am atins osul sau ceva, pur si simplu mi-am despicat putin pielea si intr-o zona e putin adanca taietura.Se v-a umple partea aia? Ce sa fac? Nu ma doare,pot misca normal mana e totul bine,mi-e ca o sa arate urat, atat big grinTaietura incepe la montul degetului aratator si are cativa cm(pot trimite poze pe mess). Mersi anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| singuraticul90 a răspuns:

O sa se umple, o sa ramana o amintire ziua de azi in forma de cicatrice happy

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai mare-mare grija sa nu se infecteze. Ideal ar fi sa mergi la doctor, sau sa trimiti poza medicului de familie (daca ai noroc sa fie mai contemporan asa, eu i-am mai trimis doctoritei poze cu fiica-mea cind avea cate o eruptie/inflamatie si nu am mai frecat copilul aiurea prin oras pentru nimicuri).

Răspuns utilizator avertizat
| ANDA135 a răspuns:

Mergi la medic oricum!