| xCrazyWolf a întrebat:

Ce produse care sa contina vitamine si minerale stiti? Daca se poate pretul, de cate ori se administreaza pe zi si de la ce farmacie pot lua. Stie cineva cat costa multicentrum senior?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă automedicația, cere sfatul medicului de familie.
Analize de sânge.
Pa, pa.

| xCrazyWolf explică (pentru Legiuitoarea):

De ce sa las automedicatia? Nu vad nicio problema sa nu consum produse care au vitamine.happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru xCrazyWolf):

Bună din nou.
Suplimentele alimentare (multivitaminele) le iei tot la indicația medicului, în caz contrar tot automedicație se numește pentru că iei pastilele fără un control medical în prealabil.
Pa, pa.

| doctorandus a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Corect, nu trebuie sa exagerezi cu vitaminele, te poti imbolnavi din cauza asta.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru doctorandus):

Bună.
Mie trebuia să faci această observație?
Remarca ta este bună pentru întrebător!
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Numai medicul iti poate prescrie un produs farmaceutic, iar pretul il gasesti pe nett!