| VoicuStefanDaniel a întrebat:

De max 3-4 zile... mi-a venit un pic de greata dar dupa ce mananc ceva dimineata imi vine o senzatie dar trece repede cand ma duc cu autobuzu la scoala. Seara dupa ce mananc ceva cu pofta sau nemestecat bine. Ce credeti ca e? Eu am mai avut o problema cu stomacul acum 1luna din cauza ca nu mancam deloc ziua doar cola si dulciuri. Si la scoala hamburger piZa si cola. Ce sa fie? Am mai fost racit 2-3 zile poate si din cauza asta? Probleme de sanatate nu am. Un doctor mi-a zis atunci sa iau sau daca nu pot sa inghit pastila sa sug acel lichid din bilichol. Ca aveam un blocaj de bila ceva gen. Dar eu n-am alte simptome decat greata atunci si mici arsuri dar mi-am revenit. Unii mai zic ca sa nu ma ia iar stomacul -_-...ca sunt sensibil. Dau funda. Va rog fara "ai gastrita, ulcer, blabla"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Trebuie sa mananci regulat 3 mese zilnic, masa de dimineata ( mic dejunul ) este cea mai importanta masa a zilei, daca poti mananca fructe si legume de ce nu?
Bea un ceai facut in casa, il iei in ceva la scoala - ar fi bun un termos - si il bei, ai nevoie sa bei apa, e bun ceaiul, pentru ca element de baza este apa in corp si ai nevoie sa bei, nu mai manca dulciuri asa, mananca mai rar, o data pe zi ceva mic, dupa pranz de exemplu ar fi bine, lasa excesul de zahar si de sare, seara mananca cel mai putin din toate mesele, deci cel mai mult sa mananci dimineata, normal e recomandat sa faci o masa in toata regula sa stai la ea jumatate de ora, poate nu poti dar ai acolo un timp, foloseste-l, la pranz mananca bine, ceva satios si nu mai mult ca la micul dejun si la cina mai putin, iti recomand sa te culci devreme 10 cel mult sau 10:30 ca sa nu iti fie foame stand mai mult treaz, daca dupa cina iti mai este foame mananca cateva fructe, nu mere ca fermenteaza seara si e posibil sa te trezesti in timpul somnului.
O zi placuta!

| VoicuStefanDaniel explică (pentru BeardedSamurai):

Multumesc mi-ai dat un raspuns foarte bun, azi am mancat decat 2 mese la a 2-a masa un pic de ciorba cu bucata. si nu ma mi-a venit, eu de acum 3 zile mancam 3-4 ori sau 5 pe zi si nu cred ca-i bine nu? ca iti fortezi organismul nu? mananci atunci cand iti este foame.dar are ceva? o sa imi schimb stilu de a manca. dar ce sanse sunt sa ma intoarca iar chestia cu burta de acu 1 luna? happy

| BeardedSamurai a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Trebuie sa mananci doar 3 mese, nu e bine sa mananci mereu, intr-adevar te fortezi, sa faci cum ti-am spus si o sa-ti fie bine.
Imi pare bine ca te-am ajutat!

| VoicuStefanDaniel explică (pentru BeardedSamurai):

Salut. frate acum am mancat ou cu branza nu mi-a venit dupa accea am mai mancat 1 punga de chips cu multa apa, si mi-a venit iar putin. mi-e frica sa nu am problema cu bila, ceva gen m-am saturat sa tin regimuri, sad nu stiu ce sa fie, si daca tu zici ca nu e bine sa mananc chipsuri si alte dulciuri cam cat timp sa o tin asa? da-mi un raspuns te rog, numai pot crede-ma. nsuh ce sa am sa ma fi dat iar peste cap la cat am mancat?crying sa iau colebil macar 2-3 zile sa-mi revin complet, sau ahinor, pentru bila? stiu sigur ca-i bila? te rog ajuta-ma

| BeardedSamurai a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Toata viata

| VoicuStefanDaniel explică (pentru BeardedSamurai):

Adica " toata viata"? vrei sa spui sa tin regim sau ce? nu inteleg ce dracu frate, sa am problema cu bila?> n0am dureri de cap nici de burta nimic.

| BeardedSamurai a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Omule, trebuie sa mananci normal, si atat, cum ti-am zis, nici un regim.
O zi placuta!