| Cinevaanume009 a întrebat:

Salut, recent m-am ras pe burtă, pentru ca a devenit deranjant și jenant să tin parul acum am crescut mai mare și mai negru să zic așa cum aș putea să rezolv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai si mult la varsta ta!

| darrio2007 a răspuns:

Tu ai crescut mai mare sau părul?
Te epilezi, adica il smulgi, cu ceară sau epilator. Rasul este cu bigul, mai pe intelesul tău. Daca intelegi.
Multi faceti confuzie intre ras si epilat.

| Cinevaanume009 explică (pentru darrio2007):

Mă scuzați mă refeream la păr

| darrio2007 a răspuns (pentru Cinevaanume009):

Am inteles.

| Simpatic a răspuns:

Esti baiat sau fata?
daca esti baiat poti incerca cu anumite aparate de ras corporal de exemplu sau ca si pana acum cu lama ca asta banuiesc ca ai folosit
daca esti fata mergi pe chestii specifice precum ceara sau alte metode mai femeiesti sa le zic asa
in ceea ce priveste "acum a crescut mai mare și mai negru (parul) " este un mit conform careia daca razi parul acesta creste mai gros sau mai negruwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Epilare definitiva

| sierra1 a răspuns:

~pe burtă... parul acum am crescut mai mare... cum aș putea să rezolv~

1 repeți rasul părului, ori de câte ori e cazul
sau
2 te obișnuiești cu el

| ioana748 a răspuns:

Te razi in continuare sau poti face rost de un aparat electric de bărbierit.

| MihaiMB a răspuns:

Epilarea este cea mai bună soluție în acest caz pentru că îți smulge părul din rădăcină.

| AlexiaRosu a răspuns:

Ori te epilezi definitiv, ceea ce e foarte bine, ori te epilezi cu o cremă depilatoare, îți face pielea fină!