| AlexDinTimis a întrebat:

Acum o luna am inceput sa zugravim casa. De atunci, au inceput sa imi iasa bube si sa ma manance. Am zis ca de la praf si na, stiu ca sunt alergic la praf. Dupa ce am terminat de zugravit, am facut curatenie generala. Tot imi iasa bube. Cum ies din casa, imi trec imediat. Cum intru in casa, imi apar in secunda urmatoare. La ce fac reactia aceasta? Sa fie lavabila de vina?
Trebuie sa mentionez ca lavabila contine ioni de argint. Nu mai suport, simt ca cedez. Nu dorm noptile de mancarimi. Sper ca ma puteti ajuta. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o alergie ( care poate avea cauze diverse ).

Ar trebui să mergi la un control de specialitate, la medicul ALERGOLOG, pentru nişte teste alergologice.
Apoi, vei primi şi tratamentul adecvat.

Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri Trimitere la Alergologie!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Investigatii/teste-alergologice_836

Toate cele bune.

| tacitacitaci a răspuns:

Aeriseste casa. Deschide absolut tot ce se poate deschide si lasa-l asa 10-20 de minute. De preferat fa asta intr-o zi mai calda.

| AlexDinTimis explică (pentru tacitacitaci):

Am aerisit-o de multe ori si degeaba de fiecare data.

| lovelina a răspuns:

Du-te la un medic antialergic

| AlexDinTimis explică (pentru lovelina):

Am fost la medic. Mi-a dat niste injectii. Atat.