| MelculTurbat a întrebat:

am fost acum cateva zile le medic si mi-a spus ca am scabie. Mi-a dat un tratament cu sulf sa ma dau 3 zile si imi va trece. Am dat si a 3-a oara si mancarimea persista. Mi-au aparut si niste bubite pe piele. Nu stiu ce sa ma mai fac. Sau dupa tratament trebuie sa fac baie si abia dupa aia imi va trece. Cineva care stie, care a avut aceasta boala si s-a vindecat cu alifie pe baza de sulf...Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| eandopuncttk a răspuns:

Melculeeee... turbatuleee de unde ti-ai luat scabia? laughing unde ti=ai bagat ochii?