| mbzba a întrebat:

am o intrebare, ouale de gaina crude sunt sanatoase daca le beai? ce iti da ele si cate ar fi normal sa beai pe zi?(Am oua de casa...)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Unul in fiecare dimineata pe stomacul gol

| Cosmin86 a răspuns (pentru negru30):

Crude? esti pe langa si tulaughing

| 23partyboy a răspuns:

1.galbenusul crud de ou prezinta toxicitate pentru ficat,
2.oul crud este septic(contine bacterii)asa ca liber poti lua salmonelle, shigelle si alte minuni daca le bei crude
3.cea mai buna solutie pentru a profita nutritional de ou e sa il prepari termin(fiert etc) fara a avea riscul sa contactezi boli
4.medical nu vad niciun fel in care oul crud ti-ar ajuta starea de sanatate
multa sanatate