| SoP222 a întrebat:

Am o problema mare cu cosurile sad De pe la 13 ani au inceput sa apara, majoritatea (aproape toate) pe nas. Acum am 15 ani si inca am ramas cu semnele (rosiatice) de la acele cosuri. Nu stiu ce sa ma fac, acum nu mai prea imi apar foarte multe (inca am cateva), dar acele semne tot au ramas. Ma simt ciudat, de exemplu vreau sa vorbesc cu o fata si nu stiu, am impresia ca se uita fix la nasul meu laughing. Stiti vreun tratament pentru aceste semne?
P.S. : Am fost la dermatolog, dar nu mi-a dat nimic pentru semne, doar niste creme si pastile pentru cosuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| under89 a răspuns:

- Cumpără soluția Zynerit (pentru coșuri, acnee etc)
- Folosește aspirina:
mărunțește 2-3 aspirine, adaugă o lingură de apă și aplică; stai 10-15 min, apoi te ștergi cu un prosop/șervețel (dar să nu-ți intre în ochi).
Pentru mine, ambele au avut același efect happy

| SoP222 explică (pentru under89):

Stiu ca astea ajuta la cosuri, dar eu vreau ceva strict pentru semne... ajuta astea si pentru semne?

| Skylimit a răspuns (pentru SoP222):

Laba.

| SoP222 explică (pentru Skylimit):

Am incercat, nu merge laughing Lasand gluma, mai bine nu te chinuiai sa scrii comentariul...