| Robert_Tom_2000 a întrebat:

Daca mănânc căpșuni cu miere, ingrașă? ...Adik mai bine decat sa mănânc niste dulciuri pline de tot felul de chimicale..mai bine fructe proaspete,din gradina... Daca nu ar îngrășa, as putea avea o dieta din asta?

Răspuns Câştigător
| Alcolistul a răspuns:

Capsunile nu ingrasa dar mierea e foarte dulce si s-ar putea sa ingrase ...mai bine incearca o dieta cu mere big grin e mai sanatos zic eu si daca vrei sa slabesti numai manca dupa ora 6 si apucate de sport

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Mierea de albine este zahar curat, zahar fabricat de animale nu de plante.Deci pina la urma ce diferenta este intre zaharul produs de plante si animale? Eu sincer prefer zaharul produs de plante, parca e mai sanatos.Chestia asat cu mierea de albine car fi car drege este doar propaganda, adica ia si consuma miere la greu ca e sanatoasa.Da de unde este exact ca si zaharul obtinut din plante doar ca e mai scumpa mierea. Daca ingrasa sau nu raspunsul este -orice ai minca ingrasa, adica chiar daca mainci salata tot te ingrasi, depinde de cantitatea consumata si efortul depus.Ca urmare trebuie ca ce maninci sa nu depaseasca ce consumi,cit calorii consumi. Daca nu faci nimic, esti sedentar, mainci doar salate, fructe fii sigur ca te vei ingrasa.Ce bagi in gura, in stomac este transformat ghici in ce? in grasime.Ca urmare calaoriile ce le elimini prin efort etc trebuie compensat, iar ce maninci in exces aia e se depune si uite asa faci centuri.Dar las cas bune cind vine iarna tine de cald.Si iarba daca ai minca si depasesti masura tot te ingrasi.Asta asa mai simplu spus.

| Robert_Tom_2000 explică:

Mulțumesc amândurora!

| Antaluca_Lucian_Si_Cristina_1972 a răspuns:

Da este mai bine sa mananci capsuni cu miere deoarece capsuna este fructa si este naturala, mierea provine de la albine si este mult mai sanatoasa decat zaharul. Iar fructele elimina apa.