| Dark_Michael_1970 a întrebat:

Ieri parca mi s-a daramat lumea in cap cand am facut radiografia pentru scolioza (am descoperit-o acum 1 an). Astă-vară am facut in fiecare zi kinetoterapie, m-am dus chiar si la sala să-mi fac exercitiile, chiar am facut si inot. Doctorita nici nu voia sa mai fac radiografia spunand ca nu mai evolueaza la varsta mea de 16 ani. Dar totusi am facut radiografia fiind 100% convins ca nu a mai evoluatbig grina de unde...curbura era mai proeminenta cu aprox. 5 grade si acum astept sa-mi vina corsetul...(nu am purtat pana acum). De ce a evoluat avand in vedere ca am muncit? Sunt foarte trist si dezamagit, sunt daramat psihic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine merge descult pe pamantul gol in veci nu-l va durea spatele.La sala? Cine te-a mintit ca daca te omori cu exercitiile, te indrepti la oase? Uite fotbalistul ala a murit de inima, care la cat alearga el trebuia sa aiba o inima de fier in pieptu-i de arama.

| Lola05 a răspuns:

Încearcă terapia Bowen. Se face o dată pe săptămână și ajută coloana să se corecteze (și nu numai!). În plus, nu te doare nimic, nu îți forțează nimeni coloana, nu îți pocnește nimeni vertebrele, ca la alte terapii. În timp se vor observa schimbările.