| Andreeaioan115 a întrebat:

sunt la dieta, pot sa mananc miaine dimineata biscuitii din lapte sau nu? Daca da, atunci cati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Odysea a răspuns:

Mai bine mananca doar 2 de pofta iar apoi nu mai mananci deloc, bine, mai mananci asa o jumatate dar nu prea mult.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Odysea):

Sfatul tau este total eronat!
Daca tu nu poti tine dieta, incearca totusi sa nu induci in eroare pe altii.
Greseala fatala la diete, este cand ai pofte si nu te abtii, de aceea nu dau niciodata rezultate bune si dai vina pe diete, cand de fapt esti tu care nu tii corect dieta.
Daca esti serioasa si vrei sa tii cu adevarat o dieta, atunci uita de paine, fainoase, dulciuri, sucuri si alte bunatati. Te asigur ca nu mori daca nu mananci 1 luna de zile toate astea, dupa 1 luna, le introduci treptat-treptat in mesele tale, nu mai mult de 1 felie de paine pe zi, iar dulciuri doar 1 singura prajitura mica-mica DOAR 1 singura data pe saptamana.

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Trebuie sa renunt la painea neagra, ok o sa iti ascult sfatul, insa nu trebuie sa mananc nici cartofi, nici macaroane?

| RAY a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Painea neagra, alba ce o fi nu vad cum tear ingrasa daca nu manci mult, sucul de mere nu e prea bun ca creste insulina cam mult manca mere nu bea suc si daca bei un pahar e destul

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cate aiureli scriu uni pe aici fac pariu ca nu au deschis o carte de biologie in viata lor, in primul rand slabesti non stop slabim cu toti, organismul arde energie ca o masina non stop se stie ce organe arde si cat arde in functie de fiecare metabolism in parte, dietele sunt o mare prostie de ce? sa spunem ca bagi dieta o luna metabolismul se adapteaza apoi te vei ingrasa iar ca ai metabolismul redus, solutia? mai multa carne doar proteinele tin de foame, dimineata 2 oua fierte si un cartof tin de foame si 5 ore chiar,faza cu laptele el e bun contine calciu,biscuti nu sunt sanatosi ei doar ingrasa cresc insulina si na dauneaza organismului,manca fructe, legume nu otrava numita zahar, numai asculta de toate genile care habar nu au de bioligia umana, cum naiba sa raspunzi fara a intelege metabolismul uman, deci nu ingrasa nimic ingrasa ceea ce mancam mai mult decat consumam, daca manci o viva de 500 de calorii nu te vei ingrasa, indiferent de ceea ce manci conteaza caloriiile ele ingrasa adica energia stocata in ele

| Violleta2022 a răspuns:

Daca faci dieta nu ai voie nici biscuiti si nici lapte, DELOC!
Ori te tii serios de dieta, ori iti bati joc manacand ce nu trebuie. Biscuitii sunt facuti din faina, zahar, deci, ceea ce este mai rau pentru o dieta.
Ceea ce te-ai chinui sa repari in 7 zile, strici maine cu 1 masa inadecvata.
Cred ca ti-am mai spus, daca nu, iti spun acum: pe toata durata dieteti NU se manaca nimic fainos, cereal, zahar, dulceturi, nimic dulce, sucuri de nici un fel nu sunt acceptate, alcool deloc.
Sunt acceptate: carne fiarta sau fripta : de pui, curcan, vita sau peste, oua fierte, ham slab, pateu de pui, vegetale fierte sau inabusite, fructe crude, ceai neindulcit si apa plata.

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Nici macar painea neagra? nici un suc dulce din mere?

| Violleta2022 a răspuns:

Painea, fainoase, cereale si dulciurile sunt interzise cu desavarsire in diere. Nici macar paine neagra, nici macar 1 inghititura de dulce, nici sucuri DELOC!
Daca la manaci reversezi tot ce ai tinut pana atunci, si se pune la loc mai mult.

| CuriousStuff a răspuns:

Ce fel de dieta... Sunt sute, poate mii. Trebuie sa ghicim noi? Poate poti, poate nu poti...

| ALGator a răspuns:

10, 15 pînă în douăzeci. Înlocuiește laptele cu lapte cu cacao. Asta numai duminică.

Răspuns utilizator avertizat