| vasilofdeny2 a întrebat:

Salut tuturor. ce sanse sunt de a ramane insarcinata o femeie fara penetrare? si fara sperma, doar cu lichid preseminal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mici, dar in nici un caz zero.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lichidul preseminal are destui spermatozoizi cât să fecudeze ovul femeii aflată la ovulație, fără penetrare, doar dacă o stropește.
Nu o dată o virgină a rămas gravidă doar cu "tentativă" de sex!
Poate rămâne la fel ca și cu o penetrare și ejaculare.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Fara penetrare...nicio sansa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal/sperma ( sau lichidul preseminal ) intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci poate rămâne însărcinată!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!" - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Lichidul preseminal sau preejaculator, este secretat de glandele bulbouretrale>Rolul lor este acela de a lubrefia traseul uretrei inaintea ejacularii.Lichidul presmermatic, nu contine spermatozoizi, iar daca sunt prezenti, sunt neviabili.Altii,vad ca au alte pareri.Eu am cautat pe net.Cauta si tu pe GOOGLE.

| vasilofdeny2 explică (pentru pietrean):

Daci nu sunt sanse nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Exista destule sanse, este de ajuns ca fata sa fie stropita la intrarea in vagin si poate ramane, nu-i nevoie neaparat de penetrare.
Te pup!

| vasilofdeny2 explică (pentru anonim_4396):

Nu a fost nici o stropire.