| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor, sunt gaby si cum fac sa am un abdomen bine facut, tatze din alea misto laughing si muschi la mana ce trebuie sa fac? sa trag de fiare, haltere, abomene, flotari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Inot, atletism, gimnastica. Si o alimentatie corespunzatoare, cu multe produse naturale si mai putine rafinate, cauta pe http://www.mypyramid.gov/ un regim potrivit pentru varsta, inaltimea si greutatea ta.
Ai mai putea sa faci tai-chi-chuan, dupa parerea mea este cea mai buna arta martiala, sau ken-do. Insa depinde f.mult de instructor. :-?

| Meryem027 a răspuns:

Buna, Gabriel! In primul rand, cati ani ai? Dupa expresia "tatze din alea misto" imi dau seama ca ai o varsta frageda. Daca da, te sfatuiesc sa lasi sala pe mai tarziu, pentru ca exista riscul sa ramai scund, daca faci exercitii ce solicita coloana vertebrala, asa ca mai bine pui mana pe carte. Daca nu, poti merge la o sala, undeva unde un instructor te poate ajuta, caci acasa nu prea reusesti.happy Si nu e scump abonamentul la o sala...Succes!

| cornel a răspuns:

Da asta sa facihee hee

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Fa-ti o schimbare de sex daca vrei "tatze misto"

| NoKidding a răspuns:

De ce nu te duci la sala? ai acolo aparate destule pentru piept, abdomen si inca cate... Dar daca nu ai posibilitatea sa te duci, cumpara 2 gantere sa le ai acasa...si fa si tu dimineata si seara 4 serii de flotari(a cate 20-25 seria, sau cate poti tu), 4 serii de abdomene (30 pe serie), iar cu gantera aia fa exercitii pentru biceps si triceps(intreaba un tovarash care se duce la sala sa iti arate cum sunt). BFT!

| Ionut_8418 a răspuns:

Tragi de fiare. faci abdomene. faci flotari. Tractiuni la bara, alergi pana nu mai poti. Si o sa vezi ca, cu timpul o sa se cunoasca.

| alexcr a răspuns:

Flotarile sunt mai recomandate decat mersul la sala, nu ai spus ce varsta ai dar daca ai sub 17-18 recomand flotarile, genuflexiunile si alergatul bineinteles. Poti urma un program de antrenament pentru flotari cum este cel de la http://antrenamentflotari.blogspot.com

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexcr):

Serios? de cand? cu flotari nu obtii nici 1 % din ce obtii la sala

copil mic paralel cu sportul ce esti