| KanameKuran a întrebat:

Voi ce parere aveti, despre faptul ca am 2 randuri de dinti sus? Adica randul nr 2 acum creste, dar deja am 1 masea dubla si dintele care e in dreapta caninului stang. Amandoi dintii au crescut in spatele primului dinte.
Mentionez ca am 15 ani si ca mi-am pierdut ultimul dinte de lapte acum 4 sau 5 ani si ca acesti dinti in plus nu ma deranjeaza deloc si ca in partea de sus a gurii am deja maselele de minte doar jos mai trebuie sa imi creasca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi urgent la stomatolog, nu este corect ce se intampla cu dantura ta.

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic nu e normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi până la 15 ani n-au avut timp să cadă toţi dinţişorii de lapte? Interesant!
Cere părerera unui medic stomatolog mai bine.
Te pup!

| PolishJew a răspuns:

Eu am 14 ani si nu vor sa-mi daca aia de lapte. Ar fi bine sa mergi la un stomatolog pentru orice probelma

| AsP1r3 a răspuns:

La 15 ani sa nu-ti cada toti dintii de lapte? Curios thinking Eu stiu ca nu e bine sa-ti creasca doua randuri. du-te la dentist sa faca ceva ca nu va fi bine pe viitor.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
O zi buna iti doresc, Funda?

| KanameKuran explică (pentru AsP1r3):

Am spus ca mi-au cazut toti, ca ultimul pe care il mai aveam a cazut acum 4 sau 5 ani. big grin

| AsP1r3 a răspuns (pentru KanameKuran):

Aa, ok n-am inteles.
Deci trebuie sa te duci la medicul dentist sa vada problema cat mai repede, sa nu-ti strice dantura sau alte problemewinking