| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Vreau să știu de ce mi s-a umfat i articulația degetului mijlociu de la mâna stângă și cea a degetului inelar de la mâna dreaptă.La stângă e așa puțin rosu, mă doare(se simte așa ca un carnat).Dar pot să il indoi fără probleme.Am citit că ar putea fi artrită.Da ce naiba că am 15 ani doar.Mie frică de chestia asta.Mi s-au umflat de acum o seară inainte să mă culc.Dau fundă celui care îmi dă un răspuns clar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim noi pe unde ai bagat degetele!

| GigelFentosu a răspuns (pentru darrio2007):

laughing))mdaa cine știe

| darrio2007 a răspuns (pentru GigelFentosu):

Doar tu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai citii aiureli, mergi la un medic ortoped el te va consulta si i ti va face o radiografie care va depista clar cauza, si medicul va pune diagnostic si tratament.

| dinaprilie a răspuns:

A facut vulpea rana? Trebuie sa mergi sa vorbesti cu parintii tai despre acest lucru.

| GigelFentosu a răspuns (pentru dinaprilie):

I-am zis mamei mele da spune că m-ar fi mușcat ceva.nici ea nu știe...

Răspuns utilizator avertizat