| LucaAka47 a întrebat:

Salut, vreau să știu și eu ce vitamine sa iau pentru tinere de minte și concentrare, B1 etc
Vreau sa nu-mi răspundeți cu pastile pe baza cu lecitina, pastile de genul! Vreau sa iau niste vitamine care ajuta, dau funda cine îmi răspunde!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există vitamine speciale pentru memorie. O alimentație echilibrată, somn suficient, fac creierul să funcționeze bine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca nu este nevoie sa iei astfel de pastile in adolescenta. Ai incercat sa schimbi tactica de invatat sau sa mananci nuci, ciocolata neagra etc? Faptul ca nu retii printr-o metoda nu inseamna ca trebuie sa te indopi cu pastile.Sunt vreo 3-4 metode de invatare. Mintea ta e perfect capabila sa retina o tona de informatii. Apoi, pentru a-ti imbunatati concentrarea, iarasi, exista exericitii si tehnici.