| VoicuStefanDaniel a întrebat:

vreau si eu un regim pentru bila ce am voie si ce nu am, branza dulce, pulpa facuta la gratar, compot etc cred ca am voie, nu pot sa tin regim dar ma straduiesc am aceasta "bila lenesa" si vreau sa scap odata de ea, vreau sa mananc normal, bine fara prostii dulciuri etc. azi am mancat 3 -4 feli de margarina stiu ca nu e bun pentru regim dar nu stiu ce sa mananc dimineata la pranz si seara aveti vreo idee? am mancat salata cu otet si cu cartof fiert, poate ca otetul nu este bun nu stiu dati-mi va rog un sfat ceva un regim. Pls va dau funda puppy dog eyes Ps: acum nnush daca am bila, doctorul mi-a spus ca sunt intoxicat la stomac de la hamburgeri care ii mancam la scoala, pizza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Cum adica nu stii daca ai bila? Oare tu intelegi cum sta treaba cu colecistul? Nu stiu ce doctor ti-a spus ca te-ai intoxicat la stomac. Nu exista asa ceva.
Poate te referi la gastrita.
Cred ca ti-am mai raspuns cu alta ocazie. Trebuie sa mergi la gastroenterolog pentru investigatii si tratament. Medicul de familie nu e suficient mai ales ca ai problema asta de mult. Ca regim: fara margarina sau grasimi, carne slaba fiarta, coapta, inabusita la fel si legumele. Fara otet, prea condimentat si fara dulciuri concentrate, bauturi carbogazoase.
Dimineata poti manca paine cu branza slaba fara margarina, iaurt.
La pranz/seara piept de pui cu legume si supa fara rantas.

4 răspunsuri:
| VoicuStefanDaniel explică:

Ps: acum nnush daca am bila, doctorul mi-a zis ca sunt intoxicat la stomac de la hamburgeri care ii mancam mereu la scoala si pizza. sad

| VoicuStefanDaniel explică:

Nu stiu ce dracu sa am m.am saturat sa țin regim vreau sa revin la normal

| Holy2010 a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Daca te-ai saturat mergi la medic pentru investigatii, diagnostic de specialitate (nu din auzite) si tratament.
Si asta pana la urma nu e regim, e o dieta de om NORMAL.
Ce mancai tu inainte erau mizerii si acum suporti consecintele. Nu poti sa-ti bati joc de corpul tau la infinit. Parintii ce parere au despre toata situatia ta?

| VoicuStefanDaniel explică (pentru Holy2010):

Da ai spus bine ce ai zis, acum sufar consecintele, inainte nu ma gandeam la mine bagam cola in prostie si alte chestii, o intrebare am voie pizza de casa? facuta in casa