| Arummaculatum a întrebat:

Salutare.Am si eu nevoie de cateva raspunsuri din partea dumneavoastra, sper sa ma ajutati.De vreo 2 ani mi se intampla sa ejaculez in timpul somnului.A devenit ceva cam de speriat, ma gandesc daca nu am eu vreo problema, in urma cu 3 luni m-a apucat o durere la rinichiul de pe partea cu mana dreapta si am chemat ambulanta.Mi-a facut cateva injectii si m-am calmat, mi-a dat reteta sa iau antibiotice vreo 3 saptamani a zis ca am infectie urinara.Am avut ceva probleme dupa antibiotice si chiar in timp ce le luam, aveam diaree.I-am zis la dr respectiv ca uneori ma inteapa usor sub abdomen jos si parca nu pot sa urinez cum trebuie simt ca nu urinez cu presiune.Am facut odata si analizele la urina dar nu mi-a zis nimeni ca as avea infectie, asta se intampla cu jumatate de an inainte. Inca o problema, in urma cu 1 an jumatate,m-am trezit intr-o dimineata si am constatat ca am o umbra, un punct foarte mic la ochi cand vad care ma deranjeaza, la inceput mai disparea dar acum este mereu, cand misc ochiul stanga dreapta ma jeneaza.De curand mi-a aparut si la ochiul stang tot asa.Nu am probleme cu vederea doar ca apare pata aceea cand misc ochiul, de lovit nu m-am lovit nici la unul nici la altul.Stiu ca am scris mult aici, va rog sa imi dati niste sfaturi pentru ca nu am pe cine sa intreb si sunt cam singur asa de fel.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Sa stii ca stefusefu are dreptate! Nu te joci!

Răspuns utilizator avertizat
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Ar fii destul de folos sa ne zici vârstă ta. Daca ești deja o persoana adulta, înaintata în vârsta, dacă ai probleme cu presiunea urinarii cel mai comun lucru e sa ne gândim la probleme cu prostata, mai ales dacă simți și o mica durere. Pe de alta parte dacă ești tânăr, nu pot sa-mi dau seama ce poate fii, tot ceva cu prostata deoarece ea micșorează fluxul urinei.

Faza cu pata de pe ochi, poate fi depunerea unelor pigmente, în caz ca ai luat diferite medicamente, în cazul tău acele antibiotice. Oricum, eu în locul tău as consulta un oftalmolog.

Sper ca team putut ajuta măcar putin! Multa sănătate iți doresc!

| Arummaculatum explică (pentru AlexRv):

Am 20 de ani, ma gandeam si eu la acelasi lucru, am mai citit pe internet cate ceva dar numai stiu ce sa cred.

| Oyasumi a răspuns:

Pai daca cu doctorii nu merge, incearca o exorcizare.
http://www.crimetime.ro/......obobo.html
E periculos!