| Elenat89 a întrebat:

Un tratament bun pentru creșterea parului?

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Sunt o gramada, doar ca depind, ce e favorabil pentru cineva, pentru altcineva nu este util.
Inainte de spalarea parului cel putin cu o ora inainte e bine sa iti hidratezi parul cu ulei de cocos, ricin, migdale etc iar dupa spalare, pe parul umed sau uscat, sa folosesti un spray / ser / lotiune pentru hidratarea parului.
Sunt tot felul de solutii / sampoane pentru stimularea cresterii parului.
Cauta cel care are recenzii bune, si este potrivit pentru bugetul tau.
Tocmai mi-am achizitionat de pe un site naturist, *Sampon negru pentru stimularea cresterii parului* care a costat 14 lei, iar mirosul este deosebit si este creat din ingrediente naturale, dupa care bineinteles, aplic balsam.
De asemenea, in trecut, punem cativa mililitrii de ulei de ricin si cateva picaturi de ulei de ardei iute intr-un bol, amestecam tot si aplicam pe si in scalpul capului.
Am folosit mai multe tratamente deodata, deci nu stiu care a fost cel mai eficient, dar parul mi-a crescut si imi creste acum relativ rapid.

| mdc98 a răspuns:

Masti cu ulei de ricin, masline, cocos.